theme
merajeshohada
emam zaman
rahbari

مختصری از زندگینامه شهید علی جان شیخعلی

بیا عاشقی را رعایت کنیم                  ز یاران عاشق حکایت کنیم

وه که چه پرفروغ و افتخار آفرین است؛ حماسه ستاره های زیبایی کــه بــه امر خورشیدشان جهت اعتلای کلمه توحید در سرزمین خونرنگ ایران به خون نشستند تا فجر طلوع کند ، و چـــه زیباست طلوع فــجر در غروب خون گرفته این ستارگان .

سرباز فداکار ، شهید علی جان شیخعلی فرزند محمد در اول خرداد ماه ۱۳۴۵ در خانواده ای با ایمان از تبار مؤمنان و در خانواده ای زحمتکش از روستاهای شهر آباده طشک به نام ده زیر متولد گردید. دوران کودکـی را در کانون گرم خانواده سپری نمود و در سال ۱۳۵۲ روانه دبستان موسی صدر در روستایش شــد . تحصیلاتش در این مقطع را با موفقیت پشت سر گذاشت و روانه تحصیل در مقطع راهنمایی گردید ولـــی بــه عــلت مشکلات خانوادگی و کمبودها نتوانست به تحصیل ادامه دهد و به ناچار ترک تحصیل کرد و برای امرار معاش و گذارندن زندگی به کمک پدر شتافت . معتقد سرسخت به ولایت فقیه بود . چنانکه در دعایــی گفته است : خدایا به عزت و جلالت قسم خمینی را از این ملت نگیر . بعد از شروع جنگ تحمیلی ، همیشه در این فکر بود تا موقعیتی پیدا شود و برای دفاع از میهن اسلامی دوشادوش دیگر رزمندگان به نبرد علیه کفر برخیزد . در اواخر خرداد ماه ۱۳۶۲ از سوی سپاه نی ریز  روانه جبهه گردید و مدت ۳ ماه در مناطق کردستان بـه مبارزه با مزدوران آمریکا و در راس آنها به مبارزه با رژیم عراق پرداخت و آن چنان در این دوران به خودسازی پرداخت که بلافاصله بعد از بازگشت به خدمت در سپاه مشغول شد . بعد از چند ماهی که به عضویت سپاه نی ریز در آمد جهت آموزش پاسداری به شیراز اعزام گردید و بعد از سپری کردن ایــن دوره بــه تقاضای مسئولین پــادگان آموزشی در شیراز ماند تا در امر آموزش سپاه ، یاران حسین زمانش را یاور باشد . ولـی بروز بعضی از مشکلات اقتصادی باعث شد وی از سپاه کناره گیری کند  . هر چند از این کار اکراه داشت . پــس از کناره گیری از سپاه علی به خدمت سربازی اعزام شد ، مدت ۳ ماه را در پادگان آموزشی جهرم گذراند سپس به استان سیستان و بلوچستان رفت و در گردان مرزی زاهدان مشغول خدمت شد حدود دو ماه را در آن منطقه خدمت کرد تا اینکه در تاریخ ۲۱ آبانماه ۱۳۶۴ در درگیری با قاچاقچیان در منطقه رود ماهی زاهدان همراه با ۱۵ تن دیگر از یاران خمینی کــه همسنگران وی بودند شربت شهادت را نوشید و پیکر پاک و مطهرش را در زادگاهش روستای ده زیر به خاک سپردند

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

متن وصیتنامه ی شهید علی جان شیخعلی

بسم الله الرحمن الرحیم

من علی جان شیخعلی فرزند محمد متولد ۱۳۴۵ این چند کلمه را به عنوان وصیت نامه می نویسم :

چند کلمه درباره آخرت برای شما عزیزان می نویسم ، موقعی که انسان می میرد و در جهان آخرت به سوی پروردگار خود می شتابد، در جهان آخرت نتیجه اعمال خوب و بد خود را می بیند ِ، انسان اگـــر نیکوکار در این جهان بوده باشد، خوش و خوشحال و با خیال راحت وارد صفهای نیکوکاران مــی شود و اگـر کار بد کرده باشد از همان وقتی که وارد قبر می شود با خیال غمگین و بــد وارد صفهای بدکاران مـــی شود در جهان آخرت انسان نامه عمل دارد و انسانها در جهان آخرت به دو دسته تقسیم می شوند . این دو دسته یکی اصحاب یمین و یکی اصحاب شمال هستند ؛ به اصحابی اصحاب یمین گفته می شود که کار خوب کرده و نیکوکار بوده باشند و به آنهایی اصحاب شمال می گویند که کار بد انجام داده اند . خداوند در قرآن مــــی فرماید : ما نامه اعمال انسانها را در جهان آخرت به گردنشان می اندازیم و دیگر آن که خداوند در قرآن باز می فرماید : نامه اعمال، جلو انسانها نهاده مــی شود و گنهکاران را به علت آنچه در آن است ترسان می بینی و می گویند ای وای بر ما ، این چه نامه ای است که به ما داده اند که هیچ کار بــد و خوبی را فرو گذار نـکرده است و خدا به هیچ احدی ظلم نمی کند . خدایا به عزت و جلالت خمینی را از این ملت نگیر ، در آخـر از همه افرادی که به هر صورت برای من زحمتی کشیده اند خصوصا از پدر و مادرم که برای من زحمت زیادی کشیده اند و با وجود فقر و تنگدستی که داشته اند مرا خوب تربیت کردند. خواهش مـی کنم. مــرا حــلال کنند.

والسلام

منبع: مهین مهرورزان

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.