theme
merajeshohada
emam zaman
header ramazan
rahbari

وصیتنامه ی شهید اکبر هاشمی
۱۳۶۰/۱۲/۱۹
بِسمِ ربِّ الشُّهدا وَ الصِّدّیقین
الَّذینَ آمَنُوا وَ هاجَرُوا وَ جاهَدُوا فی سَبیلِ اللّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ أَعْظَمُ دَرَجَهً عِنْدَ اللّهِ وَ أُولئِکَ هُمُ الْفائِزُونَ(توبه آیه ۲۰)
یُبَشِّرُهُمْ رَبُّهُمْ بِرَحْمَه مِنْهُ وَ رِضْوان وَ جَنّات لَهُمْ فیها نَعیمٌ مُقیمٌ(توبه آیه ۲۱)
خالِدینَ فیها أَبَداً إِنَّ اللّهَ عِنْدَهُ أَجْرٌ عَظیمٌ(توبه آیه ۲۲)
۲۰ ـ آنها که ایمان آوردند و هجرت کردند و با اموال و جان¬هایشان در راه خدا جهاد نمودند مقامشان نزد خدا برتر است; و آنها پیروز و رستگارند!
۲۱ ـ پروردگارتان آنها را به رحمتى از ناحیه خود، و رضایت (خویش)، و باغ هایى از بهشت بشارت مى دهد که در آن، نعمت هاى جاودانه دارند.
۲۲ ـ همواره و تا ابد در این باغ ها (و در میان این نعمت ها) خواهند بود; زیرا پاداش عظیم نزد خداوند است!
این وصیتنامه را خطاب به پدر بزرگوارم می نویسم و امیدوارم که مواد آن را به مرحله ی اجرا گذارد:
پدر و مادر عزیزم در وهله ی اول باید از زحماتی که سالها برایم کشیدید و مرا بزرگ کردید و هزارها سختی را بخود تحمل کردید قدردانی کنم. از مادرم می خواهم که شیرش را بر من حلال کند و پدر بزرگوارم از تقصیر من بگذرد و حلالم کند.
پدر من هم بعنوان یک مسلمان وظیفه ی خود می دانم که این وصیتنامه را بنویسم و موادی را در آن ذکر کنم.
۱.جای دفن من به عهده ی خودت هر جا که دلت خواست دفنم کن ولی زیاد از وطن دورم نکنید.
۲.حدود ۵ ماه نماز بدهکارم که از شما خواهشی دارم که آنها را بجای آورید و دو ماه هم روزه بدهکارم.
۳.چندان بدهی ندارم ولی ۵۰۰۰ ریال به عنوان صدقه برای من بپردازید.
و حال چند نصیحت را از یک شهید بپذیرید:
پدر بر هر مسلمانی واجب است که از ولی امر اطاعت کند و دستورات آن را در زندگی به مرحله ی اجرا گذارد تا بصورت یک مسلمان واقعی در آید و خودت می دانی که در این زمان امام خمینی(ره) ولی امر است و دستورات او بر مبنای اسلام است و باید از او اطاعت کنید و بدان که این انقلاب یک انقلاب صددرصد اسلامی است و من در آن شکی ندارم و باید بدانی که اگر روحانیون نبودند کشور ما حال به منجلاب فساد و فحشاء سقوط کرده بود و اگر کمی فکر و تأمل کنی می دانی که این حکومت صددرصد اسلامی است.
پدر و مادر و خواهران و برادرانم همگی به شما توصیه می کنم که نماز و روزه و اعمال دیگر اسلام را هیچگاه ترک نکنید و آنها را با دقت و حوصله ی هر چه تمام تر انجام دهید و همیشه در آخر نمازهایتان دعایی هم بر من کنید تا خدا گناهانم را ببخشد و در آخرت شفاخواه شما باشم. پدر جان بزرگترین گناهی که بخشیده نمی شود حق الناس است. حق الناس یعنی حق دیگران را پایمال کردن. پدر جان بزرگترین ننگ به نظر من برای والدین یک شهید این است که در مرگ فرزندشان بنشینند و به سر و صورت خود زنند و بزرگترین ضربه ای هم که به مقام شهید وارد می شود همین است. پس اگر من شهید شدم از این کار دور باشید و وقتی که مرا تشییع می کنید آرام آرام گریه کنید و اشک ریزید ولی این اشک ریختن خیلی زیاد نباشد که مرا برنجاند. بعد از مرگم هر هفته سری به من بزنید تا از تنهایی در آیم. پدر تا می توانی و قدرت داری به این انقلاب کمک کن تا اسلام پیشروی کند و جهانگیر شود و زمینه برای ظهور مهدی عج الله تعالی فرجه فراهم شود و امیدوارم که این امام بزرگ هر چه زودتر ظهور کند تا با چشم خودت او را ببینی و بدانی که ما ناآگاهانه به جنگ نرفتیم و شهید شدیم. و در مورد ازدواج خواهران و برادرانم باید بگویم که تو باید همیشه معیار را اخلاق قرار دهی و بر طبق دستور اسلام عمل کنی نه به رأی و خواسته ی خودت. بنابراین در این مسأله ی حیاتی دقت فراوان کن. با مردم مهربان باش تا خدا تو را بیامرزد. هر کسی که از من بدیی دیده از او برای من طلب بخشش کن.
در آخر پیامی دارم برای تمام جوانان ایران عزیز و آن این است: ای جوانان غیور ایران شما باید به دنیا ثابت کنید که یک ایرانی همیشه حامی اسلام و قرآن و خداست. برای آزادگی و استقلال همگانی تا پای جان می ایستد و پایداری می کند و حال که درخت اسلام دارد در ایران، در این هوای پاک شاخ و برگ می زند و بزرگ می شود و شما باید با خون سرخ خود آن را آبیاری کنید تا سایه ی آن بر سر تمام مستضعفین جهان برسد و آنها را از قید و بند اسارت نجات دهد و ظلم و ستم را از روی کره ی زمین ریشه کن کند و این کار میسر نیست مگر به اطاعت امام بزرگوارمان و جانفشانی و از خودگذشتگی و اطاعت از دستورات روحانیون بزرگ و صددرصد اسلامی. ای جوانان عزیز باید بدانید که اطاعت از دستورات امام و پشتیبانی از روحانیون اطاعت و پشتیبانی از امام زمان است و این روحانیون متعهد بودند که اسلام را در ایران زنده کردند. ای عزیزان به این انقلاب تا آنجایی که قدرت دارید یاری کنید تا زمینه برای حکومت مهدی(ع) آماده شود. دیگر هیچ ظالم و ستمگری روی زمین باقی نماند.
یک پیام هم برای رهبرم امام خمینی کبیر دارم البته کوچکتر از آنم که برای کسی پیام دهم ولی ضرورت ایجاد می کند که در دلم هر چه هست خالی کنم و از دنیا بروم: ای امام بزرگوار از تو ممنونم که کشور ما را از زیر بار ظلم و فساد نجات دادی و اگر رهبریهای پیامبر گونه ی تو نبود انقلاب ما به این پیروزیها نمی رسید و باید از این درون سنگر صدا بزنم یا خمینی لبیک چون این ندای من جواب به سوال حسین مظلوم و نیز جواب به ندای تو امام بزرگوارم است که هر دو گفتید هل من ناصر ینصرنی. اینک من به این ندا جواب مثبت دادم و عاشق الله شده ام و دستورات شما را بر سر نهاده و می گذارم. باید بگویم که من در این جبهه تا خون در بدن دارم برای خدا می جنگم تا کشورمان و در حقیقت اسلام به پیروزی رسد و در آخر ای امام از تو می خواهم که برایم دعا کنی تا خدا مرا بپذیرد و از گناهانم در گذرد و مرا جزو یاران خود قرار دهد.
در پایان متذکر می شوم که ای پدر جان شاید افرادی باشند که بگویند من از روی نادانی به جبهه آمدم و شهید شدم ولی از اینجا به تمام جهان صدا می زنم و می گویم که به خدا من از روی نادانی نیامده ام من اسلام را شناختم راه را تشخیص دادم . به یاری حسین شتافتم پس بدانید که من آگاهانه به میدان نبرد آمده ام.
پدر و مادر عزیزم پس از قدردانی از شما می خواهم که در مرگ من زیاد در سوگ ننشینید و هر گاه یادتان به من آمد حضرت ابراهیم و اسماعیل را بیاد آورید و افتخار کنید که یک قربانی در راه خدا داده اید.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

با تشکر از خانواده شهید هاشمی و همچنین برادر گرامی آقای حسین هاشمی(فرزند مرحوم غلامعلی) و کلیه افرادی که با معراج شهدا همکاری داشته اند. از خدامند منان برایشان آرزوی سلامتی و طول عمر با برکت را خواستاریم.

لازم به ذکر است که برای اولین بار وصیتنامه ی شهید اکبر هاشمی در دنیای مجازی منتشر می شود.

 

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.