theme
emammahdy
rahbar
merajeshohada

Aliasghare oomidabade-AT-1

شهید علی اصغر امید آباده فرزند عیدی محمد در سال ۱۳۴۰ در شهر آباده طشک در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود . شهید اصغر امید آباده بعد از پشت سرگذاشتن دوران کودکی به مدرسه رفت . وی در مدرسه ابتدائی هجرت شهر آباده طشک شاگردی بسیار موفق و عالی بود. این شهید بزرگوار تا کلاس پنجم ابتدائی به تحصیل خود ادامه داد. اما به علت مشکلات مالی و اقتصادی نتوانست ادامه تـــحصیل بدهد . در نتیجه دست از تحصیل کشید و به کمک پدر خود به کار کشاورزی و دامداری پرداخت .

شهید اصغر امید آباده از نظر اخلاقی همیشه طرفدار مردم مستضعف و ستمدیده بود. هیچگاه نمــــی شد کسی را از خود برنجاند . در زمینه رعایت کردن نکات اخلاقی نسبت به افراد و خانواده و دوستانش بـی نظیر بود. هرگز از زمانی که می توانست کارهای کشاورزی را انجام دهد یک لحظه هم بیکار نبود و در تمام کارها به پدر خویش کمک می کرد . قبل از انقلاب چون در خانواده ای مذهبی بزرگ شده بود و مادرش ســید و دائیش یکــی از روحانیون مبارز بود ، اعلامیه های امام را از دائـی خود مـی گرفت و در روستاهای اطراف پخش می کرد و از روحانیت و انقلاب پشتیبانی می کرد . بعد از پیروزی انقلاب در تاریخ ۱۳۵۹/۴/۱۶ بـــه خدمت سربازی رفت و بـــه جبهه اعزام شد. بعد از دلاوریها و فداکاریهای زیاد در جبهه سوسنگرد در تــاریخ ۱۳۶۰/۵/۲۲ به درجه رفیع شهادت نائل شد.

خاطره ای را که مادر شهید از هنگام اعزام شهید نقل می کند چنین است: من از رفتن اصغر ممانعت نکردم و او می گفت من برای دفاع از اسلام به جبهه می روم تا دینم در امان باشد و دشمنان اسلام و قرآن نتوانند به ما تجاوز کنند .

روحش شاد و نامش جاودان

منبع: کتاب مهین مهرورزان

Aliasghare oomidabade-AT-2

نمایی از قبر شهید

Aliasghare oomidabade-AT-3

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.