theme
merajeshohada
emam zaman
rahbari

Hajhoseindamiri-CHS-1

آفتاب ۱۳۴۵/۰۴/۰۱ طلوع کرده و نسیم سحری وزیدن گرفته بود که نغمه ی زندگی را حـاج حسین دمیری در روستای چاه سرخ از توابع شهر آباده طشک، میان خانواده ای متدین آغاز کرد. دستهای مهربان مادر نـوازشگر او گردید و کم کم در بین کودکان سری از سرها شد. از کودکی بسیار چالاک و باشهامت بود.در شش سالگــی راهی دبستان دهقان شد و دوره ابتدایی را با موفقیت به پایان برد. سپس به دلیل عدم دسترسی بـه مدرسه راهنمایی، مجبور به ترک تحصیل شد.همدوش پدر در کارهای کشاورزی و امور مزرعه گام برداشت و تــلاش فراوانی نمود. کشاورزی تقریباً اکثر اوقات او را پر می کرد و کمتر فارغ البال از کار بود. چنانچه فرصتی مـی یافت، به دیدار دوستان و آشنایان می رفت و یا به مطالعه در احکام دین اهتمام می ورزید.اخلاق نیکوی او و متانت و وقارش زبانزد خاص و عام بود.انسانی مقید بـــا احکام الهی و احترام گـذار نسبت بـــه والدین و بزرگترهای خود به شمار می رفت.
در تاریخ ۱۳۶۴/۰۹/۰۵ مشمول خدمت نظام وظیفه شد و لباس مقدس سربازی را به تن کرد. پس از طـــی دوره آموزش نظامی، جهت خدمت به کشور اسلامی، راهی مناطق جنگی شد و در کنار سایر رزمندگان بـه دفاع از اسلام پرداخت. آخرین مرتبه که به مرخصی آمد پسر عمویش هادی به شهادت رسیده بود.
پدرش می گوید: به او گفتم: پسرم اگر می توانی خودت را به جای نزدیکتری منتقل کن تا خیال مـا آسوده باشد.گفت: نه! من باید انتقام خون پسر عمویم را بگیرم. بعد از اتمام مرخصی راهی جبهه شد. جمعـــی تیپ ۴۶ الهادی بود و با سمت تخریب چی در منطقه خدمت می کرد. حاج حسین هنگام آموزش دریایـی در تاریخ ۱۳۶۶/۰۲/۰۴ مرکب سواریش (قایق) در آبهاب خروشان واژگون شد و در میان امواج خروشان دریا بـه دریا پیوست و جاودانه شد. پیکر مطهرش را در گلزار شهدای چاه سرخ و با گذشت ۲ ماه از خاک سپاری پــسر عمویش هادی، به خاک سپردند.
روحش شاد و نامش جاودان

Hajhoseindamiri-CHS-2Hajhoseindamiri-CHS-3

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.