theme
emammahdy
rahbar
merajeshohada
زندگینامه ی شهید بهزاد نگهداری
دی ۲۸, ۱۳۹۷
زندگینامه و وصیتنامه ی شهید جهانبخش میرشکاری
بهمن ۲۰, ۱۳۹۷

jome beigi-bes (3)

zendeginame

شهید جمعه بیگی فرزند رضا در تاریخ ۱۳۴۱/۵/۱۰ در روستای بسترم از توابع شهر آباده طشک در خانواده ای با ایمان و مذهبی دیده به جهان گشود . دوران کودکی را در دامن طبیعت و در محیط آرام خانه سپری مـی کرد . در سن ۷ سالگی وارد دبستان برزگران بسترم شد و تا کلاس سوم ابتدایی بــه تحصیلات خود ادامه داد و سپس به دلیل کار و تلاش و کمک به مخارج خانواده تحصیلات خود را رها کرد و همراه با پدرش به کشاورزی، کارگری و چوپانی پرداخت .
پس از پیروزی انقلاب با آمادگی کامل برای هر گونه جان فشانی بـــه فعالیت پرداخت . از ویژگـــی های اخلاقی این شهید بزرگوار ، خوش رفتاری با مردم و احترام گذاشتن به پدر و مادرش بود. وی انسانی مؤمن، فداکار و بسیار متواضع و فروتن بود و اجرای فرامین امام (ره) را سر لوحه قرار داده بود .
با آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعثی عراق خود را برای رفتن به خدمت مقدس سربازی آماده نمود و در تاریخ ۱۳۶۰/۴/۱۵ به خدمت فراخوانده شد و مدت ۲ سال از عمر خود را در مصاف با دشمنان اسلام و قرآن سپری کرد و پس از آن ، او که تشنه خدمت در راه خدا بود ، با انگیزه دفاع از اسلام و وطن و لبیک گفتن بـــه ندای امام (ره) مبنی بر حضور در جبهه ها بـــه صــف مجاهدان جان بـــر کف سپاه پیوست و در تاریخ ۱۳۶۲/۱۰/۲۶با عضویت در گردان همیشه پیروز کمیل بــا سایر همرزمانش بــه جبهه های نور علیه ظلمت شتافت و به نبرد با متجاوزان بعثی پرداخت .
این شهید بزرگوار در تاریخهای ۱۳۶۳/۱۲/۲۰ و ۱۳۶۴/۸/۲ برای سومین و چهارمین بار متوالی بــا شور و شوقی وصف ناپذیر به همراه پدر و برادرش ( شهید شهباز بیگی ) عازم جبهه گردید و از اینکه فرصتی پیــش آمده بود تا بتواند به اسلام خدمت کند بسیار خوشحال بود .
مادر شهید می گوید: در آخرین باری که این شهید عازم جبهه بود، مــن بـــه علت مشغله فراوان از رفتنش ممانعت کردم اما ایشان گفت : اگر نگذاری به جبهه بروم در آخرت بـاید خودت جوابگوی حضرت زینب (س) باشی .
پدر شهید می گوید : ” من و دو پسرم ( جمعه و شهباز ) هر سه در یک سنگر بودیم من تیرربارچـی و دو فرزند شهیدم کمکی من بودند ، این عزیزان در حین نبرد هرگز از نماز و دعا غافل نبودند و همه چـیز را برای خدا می خواستند و حرف و عملشان نیز همین را نشان می داد . سرانجام پس از ۱۸ ماه خدمت در گردان کمیل بعنوان تیربارچی و آر .پی . جی زن در جبهه فاو و در عملیات والفجر ۸ در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۱ به لقاء الله پیوست و مقام والای شهید را کسب نمود و پیکر پاکش در گلزار شهدای روستای بسترم به خاک سپرده شد .
روحش شاد و نامش جاویدان

vasiat name

بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ ۱۳۶۴/۹/۲۷
بسم رب شهداء و الصدیقین و به نام الله و به نام شهدای بدر تا شهدای صدر اسلام و به نام خدای بزرگ کــه تمام جهانیان را آفرید و به نام الله وصیت نامه خودم را آغاز می کنم . اگر شهید شدم و به آرزوی خود رسیدم ، از پدر و مادر و برادرانم می خواهم که مرا حلال کنند و از بزرگی خودشان مرا ببخشند و از مادرم می خواهم که چند سالی که زحمت کشید و مرا بزرگ کرد و برایم زحمت کشید مـن را حلال کند و از مادرم می خواهم که برای من گریه و زاری نکند ، چون خدا خواسته که من در این راه به آرزویم برسم و اگر شهید شدم و بــــه آرزوی خودم رسیدم دستهایم را از تابوت بیرون بیاورید تا مردم بدانند کــه من کورکورانه کشته نشده ام و در راه اسلام جنگیدم و به آرزویم رسیده ام و از برادرانم مـی خواهم کــه راه خودم که همان راه انبیاء است را ادامه دهند .
برادران عزیزم ، هر بدی از ما دیدید از بزرگی خودشان ما را حلال کنند ، و پدر عزیزم اگر شهید شدم و به آرزویم رسیدم ۴۰۰ تومان بدهی دارم برای گرام بیگی فرزند علی آقا بیگی که آن را تحویل دهید و از شما برادرانم که در تشییع جنازه من شرکت می کنید و زحمت می کشید متشکرم .
خداحافظ شهید جمعه بیگی

    ای که بر قبر من تازه جوان می گریی              هیچ دانی زدل زارم خبری ؟
نوجوان بودم و امید داشت بسی دلــــم              یک مرتبه اجل آمد ریخت بال و پرم
تابوت مـــــرا جــــــای بلندی بگذارید              تا باد برد بوی مرا در وطن من
ای مادر فرخنده نداری خبر از مــــــن              از گردش ایام چه آمد به سر من
گلی بـــــودم نــــــــــه وقت چیدنم بود              جوان بودم نه وقت مردنم بود
گلــی بودم مـــــــــیان نـــــــوجوانان              نه وقت زیر گل خوابیدنم بود
گلــی بودم بـــــــــه بـــــــاغ زندگانی              شدم پرپر در ایام جوانی

خداحافظ

منبع: کتاب مهین مهرورزان

jome beigi-bes (2)

Download button ZN

Download button VN

asnad

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.