theme
emammahdy
rahbar
merajeshohada
header

shahbaze beigi-bs-1 (2)

zendeginame

پاسدار شهید شهباز بیگی فرزند رضا در تاریخ ۱۰/۱۱/۱۳۴۵ در روستای بسترم سوم از توابع شهر آباده طشک در خانواده ای با ایمان و مذهبی دیده به جهان گشود . وی از همان دوران طفولیت پر جنب و جوش و پــر تلاش بود. پس از سپری شدن دوران کودکی برای آموختن علم و دانش وارد دبستان برزگران روستای بستــرم شد و تحصیلات خود را تا سوم ابتدایی ادامه داد و بعد از آن به علت کار و تلاش زیاد و کمک بــه پــدر در امـر کشاورزی تحصیل را رها نمود و همواره در انجام کار انیس پدر گردید .
وی در زمان پیروزی انقلاب با وجود اینکه نوجوانی ۱۲ ساله بود انزجار خود را از رژیم منحوس پهلوی بـــا نوشتن شعارهای مذهبی و انقلابی و پخش عکسهای امام نشان می داد و پس از پیروزی انقلاب نیز عــلاقه زیادی داشت که در راه اسلام و امام (ره) فداکاری نماید و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی ورزید .
این شهید گرانقدر جوانی مهربان ، انسان دوست و صبور بود . هیچگاه کاری برای گرفتن مزد انجام نمی داد و در همه حال غمخوار دوستان و آشنایان بود . کارکردن و مقید بودن در جهت کمک به امرار معاش خـانواده، بخصوص کمک به پدر در امور کشاورزی و احترام گذاشتن به مردم محل از ویژگی های اخلاقی این بزرگوار بود که مردم روستا همیشه با نام نیک از او یاد می کنند .
بــا آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم عراق شور و شوق عجیبی برای رفتن بــه جبهه پیدا کرده بـود و بـا وجودی که هنوز سن کمی داشت مرتباً سعی می کرد والدینش را راضی کند تا به جبهه رود .
سرانجام او که تشنه خدمت در راه خدا بود و در پاسخ به ندای امام (ره) مبنی بر حضور در جبهه ها ، بـه صف مجاهدان جان برکف سپاه پیوست و با انگیزه دفاع از اسلام و وطن و اطاعت از امر امام با پیوستن بــه گردان همیشه پیروز کمیل بعنوان کمک تیربارچی دلاورانه و عاشقانه به سوی جبهه های نور علیه ظلمت شتافت و به نبرد با متجاوزان بعثی پرداخت . این شهید بزرگوار در مجموع سه بار به جبهه اعزام شد و به عنوان تـــک تیرانداز در عملیات والفجر ۸ در جبهه فاو و در عملیات خیبر در جزیره مجنون دلاورانه جنگید . پدرش کــه از همسنگران او می باشد می گوید :
شهید شهباز بیگی به خاطر اینکه در مدت ۱۹ ماه مرتباً در خط اول جبهه بود، فرمانده سپاه پاسداران کـشور ( محسن رضائی ) بعنوان تشویقی به ایشان هدایایی شامل سکه و وسایل منزل تقدیم کرد و همچنین بــه افتخار درجه پاسداری نائل آمد .سرانجام ایشان در تاریخ ۱۱/۳/۱۳۶۴ و برای آخرین بار در حالی کــه بـــه پدرش گفته بود که این بار شهید می شود مشتاقانه با دیگر همرزمانش عازم جبهه های حــق علیه باطــل گردید و در تاریخ ۲۷/۱۱/۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ در جاده فاو – ام القصر و تنها ۶ روز پـــــس از شهادت برادرش ( شهید جمعه بیگی ) به شرف شهادت نائل گشت و به آرزوی دیرین خود دست یافت و پیکر مطهرش پس از ۱۲ سال مفقودیت در گلزار شهدای روستای بسترم به خاک سپرده شد .
روحش شاد و یادش جاویدshahbaze beigi-bs-1 (1)

Download button ZN

asnad

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.