theme
emammahdy
rahbar
merajeshohada
header

olfagharebayat-CHG-1

ذوالفقار بیات در تاریخ ۱۳۴۵/۱۲/۰۶ در خانواده ای ساده و متدین در روستای چاه گز از توابع شهر آباده طشک چشم به جهان گشود و در دامان پر مهر پدر و مادر مهربان و دلسوز رشد نمود ، پــس از گذراندن دوران ۷ ساله از عمر خود برای فراگرفتن علم به مکان مقدس مدرسه قدم نهاد و دوران ابتدایی را در مدرسه شهید جلالــی چاه گز با موفقیت پشت سر گذاشت و برای ادامه تحصیل به نی ریز مراجعه و دوران راهنمایــی را در مدرسه مصطفی خمینی با نمرات خوبی پشت سر نهاد . سپس وارد دبیرستان شهید مظلوم بهشتــی گردید . یک سال از تحصیل او در دبیرستان گذشت و نمرات بالایی را کسب کرد که ناگاه عشق و علاقه به اسلام مــحرک او شد که برای پاسداری از دین و شرف و ناموس به جبهه برود و برای اولین بار در سال دوم دبیرستان بــه جبهه رفت و سه ماه در سنگر نبرد با کفر صدامی جنگید. سپس به سنگر کلاس و درس مــراجعت نمود . او درس را نیز جدا از جبهه نمی دانست و با جدیت دروس عقب مانده خود را جبران کرد . او به ورزش نیز علاقه داشت به همین منظور در باشگاه والفجر نی ریز به عضویت درآمد . در مدت تحصیل طـــرح کـاد ۱ را در بیمارستان شهدای نی ریز گذراند . در اینجا بود که امدادگری برای خدمات به مجروحین را نیز فراگرفت. بـــرای نماز و عبادت اهمیت زیادی قائل بود ، لحظه ای از نمازش غافل نمی شد فردی مؤمن ، متقی ، متواضع ، صابر و متین بود . در هنگام اعزام به جبهه به قدری خوشحال بود که به خانواده اش روحیه مــی داد و به مادرش دلداری .
در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۰۹ مجدداً عازم جبهه شد و در عملیات والفجر ۸ شرکت نمود و در این عملیات غرور آفرین همراه دیگر همرزمانش حماسه آفرید، شهر بندری فاو را آزاد نمودند و پیروزیهای چشمگیری بـرای ملت ایران به ارمغان آوردند و آنگاه در دومین حماسه خویش به محاصره در می آیند و بنا به گفته یکـــــی از همرزمان شهید ذوالفقار بیات هنگامی که به محاصره دشمن در آمدیم به تنهایی ۸ نفر بعثیون را به هلاکت رساند . سپس تیری دهان سرباز رشید اسلام را نشانه گرفت و تیری دیگر نیز قلبش را و در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۷ به خیل دوستان شهیدش پیوست. پیکر پاک این شهید در روستای چاه گز به خاک سپرده شد.
یادش گرامی و راهش پررهرو باد
———————
۱.این طرح به عنوان فراگیری حرفه های موجود در جامعه جزء دروس متوسطه در نظر گرفته شد و پس از مدتی لغو گردید.

———————

نقل است در نحوه شهادت ایشان که ذوالفقار پس از درگیری با عراقی ها، با یک عراقی به کشتی می پردازد(چون ورزش ذوالفقار کشتی بوه است)  تا او را از پای درآورد که متاسفانه فرد عراقی با تفنگ به سر او شلیک می کند و ذوالفقار را به شهادت می رساند.

olfagharebayat-CHG-1 (1)

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

2 دیدگاه ها

  1. چاه گزی گفت:

    خداخیرتون بده از اینکه یاد شهدای غریب منطقه را باز زنده کردید.اجرتون با شهدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.