theme
emammahdy
rahbar
merajeshohada

shahid esmaeele chaharrahi-1

zendeginame

شهید اسماعیل چهارراهی فرزند خانعلی در یکم فروردین ماه سال ۱۳۴۷ در روستای ده زیر از شهر آبــاده طشک در خانواده ای مذهبــی چشم بــه جهان گشود شهید اسماعیل چهارراهی بعد از گذراندن دوران کودکی به مدرسه شهید آیت الله صدر روستای ده زیر رفت . در سال ۱۳۵۷ اسماعیل دبستان را به پایان رساند و دیگر نتوانست به تحصیلات خود ادامه دهد. در نتیجه بـه شغل کشاورزی روی آورد . در تاریخ ۱۳۶۳/۱۰/۱۹ از طریق بسیج شهرستان نی ریز به صورت داوطلبانه به جبهه اعزام شد . ایــن شــهید بـزرگوار از شجاعت و دلیری چیزی کم نداشت همیشه در عملیات پیش قدم بود. وی در عملیات بدر در تاریخ ۱۳۶۳/۱۲/۲۴ بـــه درجه رفیع شهادت نائل شد و پیکر پاک این شهید گلزار شهدای روستای ده زیر به خاک سپرده شد .
روحش شاد و نامش جاودان

vasiat name

بسم الله الرحمن الرحیم
ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا روزی می خورند .
بنام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام و درود بیکران به امام زمان و نائب بر حقش خمینی کبیر و بـا سلام به امت شهید پرور و با سلام به خانواده های معظم شهداء. بنده حقیر این وصیت نامه را می نویسم و از خدا التماس دارم که مرا ببخشد. خدایا می دانی که برای لقاء تو به جبهه آمدم و امیدم جز وصل تو نیست و تو دست رد بر سینه امیدواران نمی زنی و آنان را می خوانی . خدایا می دانی که روسیهم و از گذشته تلخم و از صفات رذیله ام و از گناهان کثیرم فقط تو آگاهی و خودت گفتی که برای توبه بیا ، تـو فرمودی که توابین را دوست داری ، هم اکنون آمده ام و با نگاه امید به تو می نگرم و می دانم که قول تو حق است . بارالها بـه درگاهت شکر می کنم که سعادت حقیقی را نصیبم کردی و با حسینیان همراه کرده و در جــبهه راه دادی و هم نوای مجاهدان قرار دادی و مرا از تفکرات و تخیلات بیهوده رهانیدی و از ظلمت به نور رهنمون ساختی و از لهویات دنیا به انوار الهی سوق دادی و شراب عشقت را به من نوشاندی و در زمره کسانیکه در راه تــو نبرد می کنند قرار دادی. پروردگارا تو می دانی که من گناه زیاد کرده ام و از گناهانم پشیمانم و راهـــی بجز توبه ندارم ، خدایا کربلای دیگری را در ایران آفریدی ، خدایا من خجالت مــی کشم در روز قیامت سرور شهیدان حسین بن علی} بدنش پاره پاره و بی سر باشد و من سالم باشم و پیامی کـه به پدر و مادر از جان گذشته خودم دارم این است که اگر من شهید شدم گریه و زاری نکنند و صبر پیشه کنند و با صبر خود مشت محکمـی به دهان یاوه گویان شرق و غرب بزنند و به منافقان بفهمانند که اسلام همیشه پیروز است و وصیتی که به مادرم دارم این است که زینب وار سختی ها را تحمل کنند و وصیتی که به همرزمان خودم دارم این است که سلاح مرا در دست بگیرند و راه مرا ادامه دهند و امام را تنها نگذارند و دیگر وصیتی که به امت مبارز و شهید پـرور دارم این است که هوشیار باشید و کمر بر بندید و گوش به فرمان رهبر عظیم الشأن امام خمینی امید ایشان آیت الله منتظری۱ باشید و نگذارید که اجانب و اجنبی پرستان شرق و غرب به اهداف شوم خودشان بـــرسند و بــه هوش باشید که شاید کسانی هم باشند که شعارشان در ظاهر همگام با شما و حرکت ظاهری آنان هـم مانند حزب الله باشد و ژست انقلابی هم داشته باشند اما به هوش باشید که اهداف شومشان جــز تصفیه نیروهای انقلابی از صف انقلاب و انفجار آن از درون چیز دیگری نیست . از نیروهای متعهد و اصـیل انقلاب همچون روحانیت عزیز که در راس آنها ولایت فقیه حاکمیت دارد حمایت کنید و نیروهای مفسد و فرصت طلب مفسده جویی که در صف شما مردم انقلابی نفوذ کرده اند چه آگاهانه و چه ناآگاهانه می خواهند به حیثیت و شرف اسلامی شما ضربه وارد سازند ، هر چند شاید هم یک ماسک انقلابـــی بر روی چهره هایشان کشیده باشند، آنان را از روی صحنه بردارید و دست جنایتکاران شرق و غرب را قطع کنید اگر مـن شهید شدم مرا پهلوی قبر شهید سید کمال مظلومی به خاک سپارید اگر شهید شدم جنازه مرا در حیاتمان بگذارید و تــمام مـــردم از حیات بیرون روند تا جنازه ام را پدر و مادرم و تمام اقوام و خویشانم ببینند .
پیام من به برادران و خواهرانم این است که با انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات و مکروهات تـقوای خویش را حفظ و پاسدار انقلاب و اسلام باشند .
پیامی که به پدر و مادرم دارم این است که نمازهای قضای مرا بخرند و روزه های قضای مـن را بگیرند همه روز جمعه به سر قبر من بیایید دیگر وصیتی ندارم .
در آخر همیشه در دعاهایتان امام را دعا کنید مهدی را صدا کنید
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتی کنار مهدی احفظ لنا خمینی
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
۱۳۶۳/۱۲/۲۰

shahid esmaeele chaharrahi-

asnad

معراج شهدا
معراج شهدا
امام خمینی(ره): « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان، عارفان و دلسوختگان و دارالـشفای آزادگان خواهد بود » با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات. سایت معراج شهدا (آباده ی طشک) به منظور اطـــــلاع رسانی، آگاهی، پر کردن خلأ فرهنگی(در حد توان) و همچنین آشنایی بـیشتر بــا برخی از شـهدای 8 ســال دفــاع مـقدس از جـمله 114 شـــهید والامقام شـــهر آباده ی طـشک تأسیس گردیده است و بــــا آغــوشی بــاز پــذیرای پیشنهادات و انتقادات شــما هموطنان عــزیز و گرامی می باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.